LUBOMÍR KÁBRT            

LUBOMÍR KÁBRT

Lubomíra Kábrta vedli rodiče od dětství  k umění a k divadlu. Navštěvoval ZUŠ v Čáslavi, kde se zajímal o hudební obor a výtvarný obor. V roce 1999 začal s tancem, a to se současným, klasickým a s taneční praxí. Ve 13 letech úspěšně absolvoval konkurz do tanečního studia ART v Čáslavi na ZUŠ. V 15 letech se seznámil s twirlingem a stal  se členem úspěšné skupiny AVANTI. Během tohoto období získal mnoho ocenění (viz. Ocenění).

V roce 2007 soutěžně tancoval Latinské a standardní tance v taneční škole Antonína a Jany Novákových v Kutné Hoře. V roce 2009 byl přijat na taneční konzervatoř v Praze TCP. Na konzervatoři se stal členem dvou studentských souborů, a to Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. 

Účastnil se také televizní show Česko Slovensko má talent 2013, ve které se stal semifinalistou. 

V roce 2014 založil projekt T.B.D. art school - twirlingovou a taneční školu. Tento projekt se věnuje talentovaným dětem v České Republice a v zahraničí. Po jednom roce fungování T.B.D. art school škola získala několik ocenění, a to Vicemistři ČR a dva postupy na Mistrovství světa v twirlingu. V roce 2015 založil a organizoval 2 projekty - Czechkábrtcamp = První mezinárodní twirlingový a taneční tábor v ČR, kterého se účastnilo 8 zemí a 90 dětí. Dále MFTT - Mezinárodní festival twirlingu a tance. MFTT navštívilo 400 diváků a byl velice úspěšný. V roce 2016 se stal Členem sportovní komise České twirlingové federace (kde působil do roku 2018), učitelem a choreografem v několika prestižních tanečních školách v Německu. Je také zván jako porotce mažoretkových, twirlingových a tanečních soutěží po celé ČR. 

2019 založil Celostátní taneční soutěž s názvem Kábrt cup (1500 účastníků) Kutná Hora. Nyní působí jako učitel na ZUŠ Moravská Třebová (108 žáků).

Mezinárodní workshopy: Polsko, Slovensko, Maďarsko, Německo 

Mezi velké úspěchy a ocenění patří:

- Semifinalista televizní show Česko Slovensko má talent 2013
- Oceněn studentskou Thálií v Národním divadle v Praze.
- Mistr a Vicemistr Evropy v twirlingu a nejúspěšnější twirler v ČR
- Několikanásobný mistr ČR v twirlingu.
- Učitel baletu v prestižních tanečních školách v Německu.
- Specializace na taneční styl contemporary a tvoření choreografií.
- Jeho taneční a twirlingové workshopy jsou velice ceněny a dobře hodnoceny.
- Často zván jako porotce na taneční, mažoretkové a twirlingové soutěže.