KÁBRT CUP

Celoslovenská tanečná súťaž 2024

#kabrtcup @kabrtcompany

Pripravili sme pre vás špeciálnu celoštátnu tanečnú súťaž Kábrt cup, ktorá je zameraná na motiváciu a podporu mladých nádejných umelcov, choreografov a pedagógov. Našou prioritou je usporiadať jedinečnú súťaž, ktorá ponúka kvalitné javiskové podmienky a je oslavou tanečného umenia pre súťažiacich, pedagógov i divákov.   

Prvý ročník súťaže Kábrt cup v roku 2022 oslovila cez 2000 tanečníkov, ktorí si chválili kvalitu a úroveň celej súťaže. Veríme, že sa podarilo, aby si súťaž Kábrt cup našla svoje miesto i na Slovensku a bude sa jej naďalej dariť.

Druhý ročník Kábrt capu budeme znovu organizovať v Hlohovci v termíne 15. 6. - 16. 6. 2024. Súťaž je rozdelená do dvoch dní a je zameraná na rôzne tanečné štýly, ktoré sú ďalej rozdelené podľa výkonnosti tanečníkov (Hobby, Profi a Star profi).

Jednou z priorit Kábrt cupu je vytváranie tanečnej komunity a práve vďaka tomu, že pokrýva veľké spektrum tanečných štýlov, je krásné, že sa na jednom mieste stretne toľko tanečníkov.

Bolo príjemné počuť od účastníkov súťaže, že to bol pre nich pekný a silný zážitok. A práve to je Lubomírovo posolstvo celej súťaže. I keď tanečníci tancujú rôzne tanečné štýly, jedná sa stále o tanec, ktorý má ľudí spájať a o to sa snažíme na Kábrt cupe.

Buďte i vy súčasťou Kábrt cupu 2023. Bude sa na vás tešiť celý náš tím Kábrt company.


Kvalita soutěže na prvním místě 

Celú koncepciu súťaže pripravujeme niekoľko mesiacov vopred. Spolupracujeme s odborníkmi naprieč rôznym profesiám. Zameriavame sa na kvalitu javiskových podmienok a zákulisie pre súťažiacich. Riešime všetko od designu až po kvalitný zdravotný dozor počas súťaže. Našu súťaž sa snažíme každoročne zlepšovať a prichádzať s niečím novým.

Ďalej sa tiež môžete pozrieť na program súťaže.

Celý projekt je doprevádzaný peknou spoluprácou a priateľstvom medzi Ľubomírom (CZ) a Zuzanou (SK).

Moje meno je Zuzana Náprstková a som manažérkou projektu Kábrt cup SK.  

Som aktívne fungújuca umelkyňa slovenského tanečného sveta. Som tanečnica, pedágóg, vyštudovala som Mgr.art na VŠMU (Vysoká škola múzických umení) a interne pôsobím v divadle Nová scéna už 15 rokov ako tanečnica a momentálne aj ako pedagóg klasického a moderného tanca (contemporary). Pôsobím tiež v rôznych iných divadlách a produkciách - SND, Credance, apod., v projektoch súčasného tanca, či už autorsky, alebo interpretačne. 

Spoločne s mojim tímom Kábrt company sme pre vás pripravili súťaž Kábrt cup, ktorá je zameraná na motiváciu a podporu pedagógov, tanečných umelcov a choreografov.  Prvý krát sme našu súťaž spustili v roku 2019 v Kutnej Hore v Českej republike. Súťaže sa zúčastnilo 1000 súťažiacich a mala veľký úspech. Počas covidu sme usilovne pracovali na tom, ako náš projekt rozšířiť do ďalších okolitých štátov. Kábrt cup na Slovensku je pre našu spoločnosť Kábrt company prvou organizovanou súťažou mimo Českej republiky. 

Riaditeľ súťaže Lubomír Kábrt  

#kabrtcup @kabrtcompany

VIDEO POZVÁNKY

Naša skvelá porota zostavená z profesionálnych umelcov pre vás natočila videopozvánku na Kábrt cup 2022

#kabrtcup @kabrtcompany

Športová hala HC SPORTA Hlohovec Zábranie 204/40, 920 01 Hlohovec.

HC SPORTA má celkovú kapacitu 2000 miest na sedenie. Využíva sa najmä pre halové športy, ale i na organizáciu ostatných športových, spoločenských a kultúrnych podujatí, koncertov, či expo. Hala je vybavená svetelnou tabuľou (časomierou), bufetovou časťou, wifi zónou, V.I.P. zónou, ponúka umelé osvetlenie. Nachádza sa v nej tiež presscentrum, fitnesscentrum, klubové zázemie, 1 veľká a 3 malé šatne. V okolí haly je možné si rezervovať ubytovanie a bezproblémovo zaparkovať. 

#kabrtcup @kabrtcompany

KÁBRT COMPANY TEAM

Po celú dobu súťaže sa o vás bude starať niekoľko-členný tím Kábrt company. 

#kabrtcup @kabrtcompany

Moderátor súťaže

Katarína Ivanková