PO - PÁ od 10:00 - 12:00

             LUBOMÍR KÁBRT            

LUBOMÍR KÁBRT

Lubomíra Kábrta vedli rodiče od dětství k umění a k divadlu. Navštěvoval ZUŠ v Čáslavi, kde se zajímal o hudební obor a výtvarný obor. V roce 1999 začal s tancem, a to se současným, klasickým a s taneční praxí.

Ve 13 letech úspěšně absolvoval konkurz do tanečního studia ART v Čáslavi na ZUŠ. V 15 letech se seznámil s twirlingem a stal se členem úspěšné skupiny AVANTI. Během tohoto období získal mnoho ocenění: několikanásobný Mistr ČR v twirlingu, Mistr a Vicemistr Evropy v twirlingu a nejúspěšnější twirler v ČR.

V roce 2007 soutěžně tancoval Latinské a standardní tance v taneční škole Antonína a Jany Novákových v Kutné Hoře. V roce 2009 byl přijat na taneční konzervatoř v Praze TCP. Na konzervatoři se stal členem dvou studentských souborů, a to Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Jako student vytvořil balet s názvem Only you and me, který získal v Národním divadle cenu studentské Thálie 2013, kde měla současně choreografie premiéru.

Účastnil se také televizní show Česko Slovensko má talent 2013, ve které se stal semifinalistou.

V roce 2014 založil projekt T.B.D. art school - twirlingovou a taneční školu. Tento projekt se věnuje talentovaným dětem v České republice a v zahraničí. Po jednom roce fungování T.B.D. art school získala několik ocenění, a to Vicemistři ČR a dva postupy na Mistrovství světa v twirlingu.

V roce 2015 založil Czechkábrtcamp = První mezinárodní twirlingový a taneční tábor v ČR, kterého se účastnilo 8 zemí a 90 dětí.

Dále v roce 2015 vytvořil MFTT - První Mezinárodní festival twirlingu a tance. MFTT navštívilo přes 400 diváků a byl velice úspěšný.

V roce 2016 se stal Členem sportovní komise České twirlingové federace (kde působil do roku 2018).

Rovněž se v roce 2016 rozhodl odejít do Německa, kde působil jako učitel a choreograf v několika prestižních tanečních školách.

Díky jeho práci a zkušenostem je zván jako porotce mnoha mažoretkových, twirlingových a tanečních soutěžích po celé ČR.

Jako osvědčený lektor twirlingu a učitel tance, je zván i na mezinárodní workshopy (Polsko, Slovensko, Maďarsko, Německo).

Lubomír má za sebou také natáčení řady reklam. Natáčel pro světově známé značky Oral-B, Lego, Spoty Evropské unie, Apple, Louis Vuitton atd...

V roce 2019 založil Celostátní taneční soutěž s názvem Kábrt cup (1500 účastníků 1. ročník) Kutná Hora. Soutěž měla velmi kladné ohlasy a byl o ni velký zájem i na další ročník.

Ve školním roce 2018/2019 působil jako učitel tance na ZUŠ v Mostě a v roce 2019/2020 působil jako učitel tance na ZUŠ Moravská Třebová (120 žáků).

Od září 2020 bude působit jako učitel tance a mažoretek na ZUŠ ve Dvoře Králové.